Nóżki antywibracyjne należą do podstawowego wyposażenia każdego urządzenia audio, kolumn, a nawet produktów służących do zasilania.

Kilkanaście miesięcy temu podarowane przez firmę DIVINE ACOUSTICS, przyjechały do mnie właśnie, przepięknie zapakowane nóżki antywibracyjne „Keplery. Czas mijał nieubłaganie aż w końcu udało mi się ustawić je pod odtwarzaczem AYONE CD 1sx. Efekt brzmieniowy systemu bardzo mnie zaskoczył. Myślę, że to zasługa ustawienia na „Keplerach”.

(więcej…)

Pisałem wcześniej, że szukając dla siebie najprawdziwszego brzmienia, eksperymentowałem z ustawieniem sprzętu i poszczególnymi elementami. Stałe cały czas pozostało pomieszczenie, więc to do niego szukałem zmiennych. O kolumnach i odtwarzaczu CD już pisałem wcześniej, przyszła więc kolej na wzmacniacz. Jestem zakochany w lampie, więc nawet do głowy mi nie przyszło, aby szukać wśród tranzystorów. Tylko lampa!

(więcej…)

Od kilku lat przyjaźnię się z, coraz bardziej rozpoznawalnym na rynku, konstruktorem i projektantem różnego rodzaju akcesoriów audio. Jest nim pan Janusz Rogoż, właściciel i szef firmy Rogoz Audio, która powstała w 2007 roku. Dzieje tej firmy sięgają lat 80-tych i 90-tych, kiedy to Janusz Rogoż, z wykształcenia plastyk i muzykolog zdobywał doświadczenia zarówno jako audiofil, jak i pracownik Filharmonii Śląskiej. Proponuje On produkty związane z tłumieniem wibracji – nóżki, półki, platformy, stoliki, standy. Są to bardzo ekskluzywne akcesoria, mające wielokierunkowo wspomagać muzykę w jej pięknie. Ich szczególną cechą jest solidne wykonanie, piękny design, pozytywny wpływ na dźwięk, a także, co ważne, bardzo przystępne ceny.

(więcej…)

Audiofilizm to cecha nabyta, w moim przypadku ciągle rozwijająca się pasja. Wszystko zależy od stopnia zaangażowania a także wielu czynników zewnętrznych. A najbardziej chyba (jak u mnie) od rzetelnego, fachowego i pełnego dobrej woli dystrybutora. Na swojej drodze spotkałem ich kilku. Były więc różne gramofony, CD-ki, wzmaki i kolumny. Były też kable, stoliki, podstawki pod monitory, adaptery i igły. Całe lata słuchania, szukania i zmieniania. Mój audiofilizm jest jednak trochę inny, bo nie o sprzęt mi chodziło a o brzmienie jak najwierniejsze temu, które znam ze sceny.

(więcej…)

Odkąd tylko pamiętam, w posiadanym sprzęcie audio szukałem zawsze brzmienia, które przynajmniej w przybliżeniu odda to, co znam z obcowania z żywymi instrumentami. Zazwyczaj takie konfrontacje wypadały blado. Do czasu. Szukając odtwarzacza CD o brzmieniu ciepłym i jednocześnie analitycznym, z wiarygodną stereofonią i dynamiką, natknąłem się w internecie na austriacką firmę Ayon, specjalizującą się w konstruowaniu wzmacniaczy lampowych i odtwarzaczy z lampowym stopniem wyjściowym. Dystrybucją tych urządzeń w Polsce zajmuje się od wielu lat krakowski salon Nautilus.

(więcej…)

Biorąc pod uwagę te wszystkie lata obcowania z muzyką, poszukiwałem do domu sprzętu audio, który da mi możliwość wglądu we wszystkie dźwiękowe smaczki, a jednocześnie komfort słuchania bardzo różnie – czasami słabo – nagranych płyt. Dzięki mojej audiofilskiej przyjaźni z krakowskim salonem Nautilus, sprawdziłem wiele systemów i konfiguracji, więc może na sam początek kilka słów o głośnikach.

(więcej…)